Tulosten ilmoittaminen

Kurssin opettaja ilmoittaa verkkokurssien tulokset suoraan laitoksille alla näkyviin osoitteisiin. Sen lisäksi tulokset kannattaa laittaa myös kopiona hankkeen koordinaattorille Tapio Onnelalle: tapio.onnela@utu.fi


Laitosten yhteyshenkilöt

Aleksanteri-instituutti, Helsingin yliopisto

  • Yhteyshenkilö ja tulokset: Hanna Peltonen@helsinki.fi



Helsingin yliopisto: digitaalisten ihmistieteiden sivuainekokonaisuus



Helsingin yliopisto: suomen kielen, suomalais-ugrilaisten ja pohjoismaisten kielten ja kirjallisuuksien laitos

Helsingin yliopisto: valtiotieteellinen tiedekunta, yhteiskunnallisen muutoksen koulutusohjelma

Helsingin yliopisto, teologinen tiedekunta

  • Yhteyshenkilö Pekka Kärkkäinen, pekka.karkkainen@helsinki.fi


Helsingin yliopisto, tietokirjallisuuden tutkimus

  • Yhteyshenkilö: Anne Mäntynen, anne.mantynen@helsinki.fi



Itä-Suomen yliopisto, historia- ja maantieteiden laitos, historian oppiaineryhmä(Suomen historia, yleinen historia)

  • Yhteyshenkilö ja tulokset: Ville Hamunen, ville.hamunen@uef.fi



Jyväskylän yliopisto, historian ja etnologian laitos

  • Yhteyshenkilö ja tulokset: Tiina Hemminki tiina.s.hemminki@jyu.fi



Jyväskylän yliopisto, Taiteiden ja kulttuurin tutkimuksen laitos

Lapin yliopisto, kulttuurihistoria

Yhteyshenkilö: Tiina Harjumaa, tiina.harjumaa@ulapland.fi

Tulosten ilmoittaminen: Maarit Tenhunen, maarit.tenhunen@ulapland.fi ja Tiina Harjumaa, tiina.harjumaa@ulapland.fi




Maanpuolustuskorkeakoulu



Oulun yliopisto, historiatieteet



Oulun yliopisto, kirjallisuus

Oulun yliopisto, elokuvatutkimus

  • Yhteyshenkilö ja tulokset Kimmo Laine, kimmo.laine@oulu.fi



Taideyliopisto

Tampereen yliopisto: yhteiskuntatieteiden tiedekunta, historian, filosofian ja kirjallisuuden yksikkö



Tampereen yliopisto, avoin yliopisto, historia

  • Yhteyshenkilö ja tulokset Marko Tikka marko.tikka@tuni.fi



Turun yliopisto, historian, kulttuurin ja taiteiden tutkimuksen laitos

Yhteyshenkilö: Janne Harjula, janhar@utu.fi, tulokset: Janne Harjula

Yhteyshenkilö: Paavo Oinonen, paavo.oinonen@utu.fi, tulokset: Erja Aarnio, erja.aarnio@utu.fi

Yhteyshenkilö: Anu Laukkanen, anu.laukkanen@utu.fi, tulokset: Sari Hurula, sarhur@utu.fi

Yhteyshenkilö: Jarkko Keskinen jarkes@utu.fi, tulokset: Erja Aarnio, erja.aarnio@utu.fi

Yhteyshenkilö: Heli Paalumäki helpaa[at]utu.fi, tulokset: Erja Aarnio erja.aarnio@utu.fi

Yhteyshenkilö: Pirita Frigren pirita.frigren@utu.fi

Tulokset: Laura Tarkkio, ljtark@utu.fi

Yhteyshenkilö ja tulokset: Tiina Suopajärvi tiina.suopajarvi@utu.fi

Yhteyshenkilö ja tulokset: Kimmo Laine kimmo.laine@oulu.fi

Yhteyshenkilö ja tulokset: Sofia Paasikivi sofia.paasikivi@utu.fi

  • Musiikkitiede

Yhteyshenkilö: John Richardson john.richardson@utu.fi

  • Taidehistoria

Yhteyshenkilö: Tutta Palin, tupalin@utu.fi

  • Uskontotiede

Yhteyshenkilö: Minna Opas minna.opas@utu.fi

Yhteyshenkilö ja tulokset:Viola Capkova viocap@utu.fi




Turun yliopisto, filosofian, poliittisen historian ja valtio-opin laitos



VIExpert-maisterikoulu

Venäjän ja Itä-Euroopan tutkimuksen yliopistoverkoston maisterikoulu. Yhteyshenkilö ja tulokset: Hanna Peltonen hanna.o.peltonen@helsinki.fi




Åbo Akademi, historieämnet vid Åbo Akademi

  • Kontaktperson Laura Hollsten Laura.Hollsten@abo.fi