Tulosten ilmoittaminen

Kurssin opettaja ilmoittaa verkkokurssien tulokset suoraan laitoksille alla näkyviin osoitteisiin. Sen lisäksi tulokset kannattaa laittaa myös kopiona hankkeen koordinaattorille Tapio Onnelalle: tapio.onnela@utu.fi



Laitosten yhteyshenkilöt

Helsingin yliopisto: Digitaalisten ihmistieteiden sivuainekokonaisuus

  • Yhteyshenkilö ja tulokset: Mikko Tolonen mikko.tolonen@helsinki.fi



Helsingin yliopisto: filosofian, historian, kulttuurin ja taiteiden tutkimuksen laitos

Helsingin yliopisto: Suomen kielen, suomalais-ugrilaisten ja pohjoismaisten kielten ja kirjallisuuksien laitos

Helsingin yliopisto: politiikan ja talouden tutkimuksen laitos, yhteiskuntahistorian osasto

Helsingin yliopisto, teologinen tiedekunta

  • Kirkkohistoria



Itä-Suomen yliopisto, historia- ja maantieteiden laitos, historian oppiaineryhmä(Suomen historia, yleinen historia)




Jyväskylän yliopisto, Historian ja etnologian laitos



Jyväskylän yliopisto, Taiteiden ja kulttuurin tutkimuksen laitos

Lapin yliopisto, kulttuurihistoria

Yhteyshenkilö: Tiina Harjumaa, tiina.harjumaa@ulapland.fi

Tulosten ilmoittaminen: Maarit Tenhunen, maarit.tenhunen@ulapland.fi ja Tiina Harjumaa, tiina.harjumaa@ulapland.fi



Maanpuolustuskorkeakoulu




Oulun yliopisto, historiatieteet




Oulun yliopisto, kirjallisuus

Taideyliopisto

Tampereen yliopisto, Yhteiskunta- ja kulttuuritieteiden yksikkö, Historia.



Tampereen yliopisto, Avoin yliopisto, historia




Turun yliopisto, historian, kulttuurin ja taiteiden tutkimuksen laitos

Yhteyshenkilö: Janne Harjula, janhar@utu.fi, tulokset: Janne Harjula

Yhteyshenkilö: Paavo Oinonen, paavo.oinonen@utu.fi, tulokset: Erja Aarnio, erja.aarnio@utu.fi

Yhteyshenkilö: Katriina Mäkinen, katriina.makinen@utu.fi, tulokset: Sari Hurula, sarhur@utu.fi

Yhteyshenkilö: Mari Välimäki marivaz@utu.fi, tulokset: Erja Aarnio, erja.aarnio@utu.fi

Yhteyshenkilö: Heli Paalumäki helpaa[at]utu.fi, tulokset: Erja Aarnio erja.aarnio@utu.fi

Yhteyshenkilö: Anna Sivula anna.sivula@utu.fi

Tulokset: Eeva-Liisa Högman, elhogma@utu.fi

Yhteyshenkilö ja tulokset: Timo Virtanen timvir@utu.fi

Yhteyshenkilö ja tulokset: Sirkku Pihlman sirkku.pihlman@utu.fi

  • Musiikkitiede

Yhteyshenkilö: Anna-Elena Pääkkölä anna-elena.paakkola@utu.fi

  • Taidehistoria

Yhteyshenkilö: Riikka Stewen riikka.stewen@utu.fi

  • Uskontotiede

Yhteyshenkilö: Jaana Kouri jaana.kouri@utu.fi

Yhteyshenkilö ja tulokset:



Turun yliopisto, politiikan tutkimuksen laitos, poliittinen historia




Åbo Akademi, Historieämnet vid Åbo Akademi