Tulosten ilmoittaminen

Kurssin opettaja ilmoittaa verkkokurssien tulokset suoraan laitoksille alla näkyviin osoitteisiin. Sen lisäksi tulokset kannattaa laittaa myös kopiona hankkeen koordinaattorille Tapio Onnelalle: tapio.onnela@utu.fi

Laitosten yhteyshenkilöt

Aleksanteri-instituutti, Helsingin yliopisto

  • Yhteyshenkilö ja tulokset: Hanna Peltonen@helsinki.fi

Helsingin yliopisto: Digitaalisten ihmistieteiden sivuainekokonaisuus

  • Yhteyshenkilö ja tulokset: Mikko Tolonen mikko.tolonen@helsinki.fi

Helsingin yliopisto: filosofia, historia, ja taiteiden tutkimus

Helsingin yliopisto: Suomen kielen, suomalais-ugrilaisten ja pohjoismaisten kielten ja kirjallisuuksien laitos

Helsingin yliopisto: politiikan ja talouden tutkimuksen laitos, yhteiskuntahistorian osasto

Helsingin yliopisto, teologinen tiedekunta

  • Kirkkohistoria

Helsingin yliopisto, tietokirjallisuuden tutkimus

  • Yhteyshenkilö: Pirjo Hiidenmaa, pirjo.hiidenmaa@helsinki.fi


Itä-Suomen yliopisto, historia- ja maantieteiden laitos, historian oppiaineryhmä(Suomen historia, yleinen historia)


Jyväskylän yliopisto, Historian ja etnologian laitos

  • Yhteyshenkilö ja tulokset: Tiina Hemminki tiina.s.hemminki@jyu.fi


Jyväskylän yliopisto, Taiteiden ja kulttuurin tutkimuksen laitos

Lapin yliopisto, kulttuurihistoria

Yhteyshenkilö: Tiina Harjumaa, tiina.harjumaa@ulapland.fi

Tulosten ilmoittaminen: Maarit Tenhunen, maarit.tenhunen@ulapland.fi ja Tiina Harjumaa, tiina.harjumaa@ulapland.fi

Maanpuolustuskorkeakoulu


Oulun yliopisto, historiatieteet


Oulun yliopisto, kirjallisuus

Oulun yliopisto, elokuvatutkimus

  • Yhteyshenkilö ja tulokset Kimmo Laine, kimmo.laine@oulu.fi

Taideyliopisto

Tampereen yliopisto, Yhteiskunta- ja kulttuuritieteiden yksikkö, Historia.

Tampereen yliopisto, Avoin yliopisto, historia

  • Yhteyshenkilö ja tulokset Marko Tikka marko.tikka@tuni.fi


Turun yliopisto, historian, kulttuurin ja taiteiden tutkimuksen laitos

Yhteyshenkilö: Janne Harjula, janhar@utu.fi, tulokset: Janne Harjula

Yhteyshenkilö: Paavo Oinonen, paavo.oinonen@utu.fi, tulokset: Erja Aarnio, erja.aarnio@utu.fi

Yhteyshenkilö: Katriina Mäkinen, katriina.makinen@utu.fi, tulokset: Sari Hurula, sarhur@utu.fi

Yhteyshenkilö: Lauri Viinikkala laalvi@utu.fi, tulokset: Erja Aarnio, erja.aarnio@utu.fi

Yhteyshenkilö: Heli Paalumäki helpaa[at]utu.fi, tulokset: Erja Aarnio erja.aarnio@utu.fi

Yhteyshenkilö: Pirita Frigren pirita.frigren@utu.fi

Tulokset: Laura Tarkkio, ljtark@utu.fi

Yhteyshenkilö ja tulokset: Timo Virtanen timvir@utu.fi

Yhteyshenkilö ja tulokset: Kimmo Laine kimmo.laine@oulu.fi

Yhteyshenkilö ja tulokset: Sofia Paasikivi sofia.paasikivi@utu.fi

  • Musiikkitiede

Yhteyshenkilö: Anna-Elena Pääkkölä anna-elena.paakkola@utu.fi

  • Taidehistoria

Yhteyshenkilö: Riikka Stewen riikka.stewen@utu.fi

  • Uskontotiede

Yhteyshenkilö: Minna Opas minna.opas@utu.fi


Yhteyshenkilö ja tulokset:Viola Capkova viocap@utu.fi


Turun yliopisto, politiikan tutkimuksen laitos, poliittinen historia

VIExpert-maisterikoulu

Venäjän ja Itä-Euroopan tutkimuksen yliopistoverkoston maisterikoulu. Yhteyshenkilö ja tulokset: Hanna Peltonenhanna.o.peltonen@helsinki.fi


Åbo Akademi, Historieämnet vid Åbo Akademi

  • Kontaktperson Laura Hollsten Laura.Hollsten@abo.fi